Okablowanie strukturalne

Projektujemy i wykonujemy instalacje okablowania strukturalnego oparte na transmisji symetrycznej za pośrednictwem przewodów miedzianych i światłowodów stosowane w komercyjnych budynkach biurowych oraz innych, zgodnie z normą EN 50173 oraz ISO/IEC 11801. Oferujemy kompletne systemy wszelkich rozmiarów, włącznie z projektowaniem, opracowywaniem, instalacją, szkoleniem klientów i nadzorowaniem systemów. W zależności od potrzeb Inwestora oferujemy okablowanie ekranowane jak również nie ekranowane klas D, E, i F (100, 200 i 600 MHz) zgodnie z propozycjami normy ISO.
Korzyści płynące z okablowania strukturalnego:
ELASTYCZNOŚĆ
Możliwość podłączenia różnego rodzaju sprzętu telekomunikacyjnego i komputerowego do wspólnego systemu gniazd w myśl zasady: 1 gniazdo - wiele możliwości: komputer, telefon, fax, modem, centrala telefoniczna.
SWOBODA MANEWRU
W przypadku zmiany lokalizacji stanowisk pracy użytkownik może przenosić komputery osobiste, aparaty telefoniczne, terminale z jednego miejsca do drugiego przy minimalnej przerwie w pracy i minimalnych kosztach.
ESTETYKA I FUNKCJONALNOŚĆ
Instalacja okablowania strukturalnego w minimalnym stopniu ingeruje w architekturę i aranżację wnętrz. Estetyczne kanały kablowe oraz jednolite wzornictwo gniazd i innych elementów okablowania współgrają zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylem wystroju wnętrz.
HARMONIJNA WSPÓŁPRACA URZĄDZEŃ W SIECI
Szybka, wydajna i niezawodna współpraca poszczególnych elementów sieci komputerowej. Dostęp do zasobów informatycznych firmy z różnych miejsc. Ponadto sterowanie alarmami, urządzeniami zabezpieczającymi, sprzętem produkcyjnym itp.
EKONOMICZNOŚĆ
Systemy okablowania strukturalnego wymagają pewnych dodatkowych nakładów w porównaniu z tradycyjnym okablowaniem, jednak nakłady te zwracają się w ciągu kilku lat. Oszczędności biorą się z uniwersalnego charakteru wykorzystywanych elementów okablowania strukturalnego, a więc braku konieczności instalacji oddzielnych przewodów i innych elementów dla urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych, poza tym z nieskomplikowanej rozbudowy sieci, braku przestojów w momencie przeprowadzek, łatwości lokalizacji uszkodzeń. Co szczególnie ważne, rozbudowa sieci odbywa się z zabezpieczeniem inwestycji dokonanych wcześniej.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Skontaktuj się z nami

Biuro:

ul. Drewnowska 26/28/18
95-200 Pabianice
e-mail: biuro@fonnet.pl