Czym jest VoIP?

Voice over Internet Protocol

To najnowsza technologia umożliwiająca przesyłanie głosu za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci wykorzystujących protokół IP, często jako synonim stosowane hasło telefonia internetowa. Podczas rozmowy VoIP zostaje stworzona cyfrowa reprezentacja głosu, zostaje ona skompresowana i podzielona na pakiety. Taki strumień pakietów jest następnie przesyłany za pomocą sieci wraz z innymi danymi. W urządzeniu odbiorczym cały proces jest odtwarzany w odwrotnym kierunku dzięki czemu otrzymujemy normalny sygnał głosu. Sieć IP może być dowolną siecią z komutacją pakietów włączając w to ATM, frame realy, Internet, sieć opartą na łączach TI (E1). Aby komunikacja VoIP mogła zostać zrealizowana niezbędne są specjalistyczne urządzenia i oprogramowanie. Do tego rodzaju urządzeń zaliczamy:

1. Centrale telefniczne z obsługą VoIP
Są to urządzenia bardzo uniwersalne, dzięki czemu nadają się zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw. Umożliwiają połączenia technologii VoIP, telefonii analogowej, telefonii ISDN jak i bramek GSM a wszystko po to, by znacznie obniżyć koszty korzystania z telefonów. Te urządzenia na podstawie wykręcanego numeru telefonu będą kierowac połączenia tam gdzie operator zaoferował nam niższe stawki. Są przystosowane dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych rozwiązań jak i dla tych, którzy chcą przejść na technologie nowej generacji. Można je dowolnie personalizować i rozbudowywać, dzięki czemu mogą sprostać najbardziej wymagajacym odbiorcom. Jest to idealne rozwiązanie dla oddziałów i praconików zdalnych, gdyż mamy możliwość tworzenia rozproszonej struktury łączności w oparciu o VoIP, który w takich sytuacjach udostępnia całkowicie darmowe połączenia.
2. Bramki VoIP
To urządzenie zwane również adapterem VoIP, które pozwala wykorzystać zwykły aparat telefoniczny do rozmów przez Internet. Najprostsze bramki posiadają jeden port RJ-45 do podłączenia Internetu oraz port RJ-11 umożliwiajacy podłączenie telefonu. Rozbudowane bramki mogą posiadać również port LAN (wbudowany router), gniazdo PSTN (możliwość podłączenia tradycyjnej linii telefonicznej umożliwiajce jednoczesne wykonywanie połączeń inernetowych jak i tradycyjnych ) oraz dodatkowe porty RJ-11 (umożliwiające podłączenie dodatkowych aparatów telefonicznych).Jest to efektywne urządzenie, które można także podłączyć do starszego typu central (nie mających możliwości rozbudowy o kartę VoIP, dzięki czemu wszystkie telefony wewnętrzne będą wychodzić poprzez tanią linię VoIP.
3. Telefony VoIP
Telefon IP wyglądem przypomina tradycyjny aparat telefoniczny, jedyną różnicą jest jego sposób podłącznia. Nie podłączymy go do zwykłej linii telefonicznej lecz bezpośrednio do sieci Internet. Do przeprowadzenia rózmowy telefonicznej nie potrzebujemy żadnego innego dodatkowego sprzętu, wystarczy nam tylko odpowiednio skonfigurowy telefon VoIP. Oferujemy zarówno modele stacjonarne przewodowe, stacjonarne bezprzewodowe a także bezprzewodowe Wi-Fi (przeważnie przypominają swoimi gabarytami, wyświetlaczem telefon komórkowy).


Główne zalety oferowanych przez nas usług telefonii internetowej to:

1. Wysokiej jakości połączenia telefoniczne w atrakcyjnej cenie;
2. Bezpłatne połączenia pomiędzy użytkownikami sieci;
3. Płatność po usłudze (Post-paid). Niezależnie od ilości kont i urządzeń Klienci otrzymują fakturę na koniec okresu rozliczeniowego. Unikamy zatem, nieprzewidywalnej w czasie, konieczności doładowywania każdego z kont po wyczerpaniu limitu kwotowego;
4. Możliwość przyznania publicznych numerów telefonicznych w 12 strefach lokalnych;
5. Unikalny sposób nadawania numerów w sieci;
6. Bezpłatny szczegółowy biling dotyczący wykonanych połączeń;
7. Zbiorcza faktura VAT za wykorzystane usługi;
8. Możliwośc przenoszenia aktualnych numerów;
Klientom biznesowym oferujemy zindywidualizowane rozwiązania. Urządzenia proponowane przez nas dobierane są w odpowiedzi na oczekiwania oraz z uwzględnieniem posiadanej przez klienta infrastruktury telekomunikacyjnej. Z usługi może skorzystać praktycznie każdy, kto posiada stały dostęp do Internetu. Podłączenie urządzeń VoIP do sieci nie ogranicza dostępu do Internetu innym urządzeniom. Może jednocześnie realizować połączenie telefoniczne jak i korzystać z zasobów sieci bez żadnych zakłóceń.
Telefonia internetowa
Dlaczego VoIP jest opłacalny?
Ceny połączeń telefonicznych

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Skontaktuj się z nami

Biuro:

ul. Drewnowska 26/28/18
95-200 Pabianice
e-mail: biuro@fonnet.pl